زنی چوپان در دل جنگل های تالش

چهارشنبه بیست و دوم آذر ساعت 20. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. «امیر شکرگزار ناوی» در مستند «خدیجه نی زن و رمه هایش» نگاهی دارد به زندگی زنی که با چوپانی در دل جنگل های تالش روزگار می گذراند.

روایت اشک های خشکیده هامون

دوشنبه بیستم آذر ساعت 20. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. «محسن شیرزایی» در مستند «بغض هامون» به بحرانی که طی این سال ها، منطقه سیستان با آن دست و پنجه نرم می کند  و تبعات این خشکسالی می پردازد.

اعتیاد، خطری که همه را تهدید می کند

شنبه هجدهم آذر ساعت 19:30. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. احمد سیدکشمیری در مستند «چله کشی» داستان سایه سیاه اعتیاد بر زندگی افراد مختلف جامعه را روایت می کند.

فرش ایرانی، زیر دست برادران عمواوغلی

چهارشنبه پانزدهم آذر ساعت 19:30. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. علی جلالی در مستند «عمواوغلی» داستان تاثیر خاندان عمواوغلی بر بافت فرش های بسیار ویژه را بررسی می کند.

قصه کشتار مرغان مهاجر

دوشنبه سیزدهم آذر ساعت 19:30. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. رضا فرهمند در مستند «آزادی» کشتار و شکار بی رویه پرندگان در فریدون کنار و عوامل تاثیرگذار بر آن را بررسی می کند.

هویت سیاه، ارمغان آرمان منافقین

شنبه یازدهم آذر ساعت 19:30. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. «هویت مغاک» اثر سید مهدی مویدی، روایت جداشدگان سازمان منافقین از شخصیت مسعود رجوی، سرکرده این سازمان، است.

روایت غربت فرزندان ایران

چهارشنبه هشتم آذر ساعت 19:30. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. مستند «چهل هزار فرزند» به کارگردانی نورالله نصرتی، قصه اسرای ایرانی در عراق و مشکلات خانواده های آن ها را روایت می کند.

آیت الله مجتهدی در قاب دوربین

دوشنبه ششم آذر ساعت 19:30. بازپخش: ساعت 24 و 9 روز بعد. مستند «شمیم باران» به کارگردانی مصطفی حسن بیگی و پیروز جابری، زندگی و فعالیت های علمی حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی را روایت می کند.