جشنواره تلویزیونی مستند

بیش از ۶۰۰ فیلم، متقاضی شرکت در سومین جشنواره مستند
بیش از ۶۰۰ فیلم، متقاضی شرکت در سومین جشنواره مستند
سه شنبه 28 خرداد 1398
19:24:46

مهدی میرتیموری، دبیر جشنواره تلویزیونی مستند، آخرین جزئیات از برگزاری این جشنواره را اعلام کرد و گفت تا آخر خرداد مستندهای انتخاب شده برای حضور در جشنواره و پخش در باکس تلویزیونی اعلام می‌شود.

مهدی میرتیموری دبیر جشنواره تلویزیونی مستند، درباره آخرین جزئیات برگزاری این جشنواره گفت: اکنون در حال بررسی و انتخاب آثار هستیم و تلاش می‌کنیم تا آخر خرداد ماه آثار انتخاب شده برای حضور در جشنواره و پخش در شبکه مستند را اعلام کنیم.

وی آمار آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره را ارائه کرد و گفت: در سایت جشنواره، ۶۱۹ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد، ۵۲۰ اثر به دست‌مان رسیده است. علاوه بر این، آثار دیگری نیز وجود دارد که از طریق ارگان‌هایی نظیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، شبکه مستند و … به دست‌مان رسیده است. بر همین اساس، به صورت کلی باید بگویم که بیش از ۶۰۰ فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره رسیده است. از بین این آثار، ۶۰ تا ۷۰ مستند برای حضور در بخش مسابقه‌ای جشنواره و پخش در باکس تلویزیونی انتخاب خواهد شد.

دبیر جشنواره تلویزیونی مستند از رشد ۱۰۰ درصدی آثار ارسالی نسبت به دوره قبل خبر داد و گفت: باید بگویم که تعداد آثار ارسال شده به این دوره از جشنواره تلویزیونی مستند نسبت به دوره گذشته ۲ برابر شده است و شاهد رشد ۱۰۰ درصدی هستیم. علاوه بر این، آثار ارسالی از اقصی نقاط کشورمان است و شاهد پراکندگی بسیار خوبی در این زمینه هستیم. باید بگویم که ۸۰ درصد آثاری که به دستمان رسیده، تاکنون در تلویزیون پخش نشده است. از همین منظر به نظر می‌رسد که سیاست اصلی این جشنواره، مبنی بر توزیع عادلانه رسانه‌ای برای اکران مستند در تلویزیون در حال شکل‌گیری است.

او در مورد مستندهای با موضوع سیل گفت: مستندهایی با موضوع سیل به دبیرخانه جشنواره رسیده است که در حال بررسی آن هستیم. قطعا در اختتامیه این دوره از جشنواره، برنامه ویژه‌‌ای برای توجه به این موضوع داریم.

میرتیموری در مورد جشنواره تلویزیونی عکس که بخش دیگری از این جشنواره است، گفت: سامانه ارسال عکس هنوز باز است و مخاطبان می‌توانند آثار خود را به صورت تک عکس و مجموعه عکس ارسال نمایند. این بخش از جشنواره، تمدید نیز خواهد شد که با معرفی هیئت داوران، زمان تمدید آن اعلام می‌شود.

برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام جشنواره تلویزیونی مستند بپیوندید:
کانال تلگرام جشنواره تلویزیونی مستند

 

 

بیشتر بخوانید

گفتگو

بدون نقد
خبرهای مشابه
زمان اختتامیه سومین جشنواره تلویزیونی مستند به تعویق افتاد

اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند که قرار بود  اوایل آذر ماه برگزار شود به تعویق افتاد.

/ ادامه مطلب /

آثار راه یافته به بخش عکس سومین جشنواره مستند مشخص شد

اسامی عکاسان راه یافته به بخش عکس سومین جشنواره مستند در بخش مجموعه عکس و تک عکس

/ ادامه مطلب /

اعلام اسامی آثار راه یافته به بخش مسابقه عکس مستند

از میان ۴۰۰۰ هزار اثر رسیده به #جشنواره_عکس_مستند، ۵۵ مجموعه و ۳۴۸ عکس منتخب در مرحله داوری… ‌ شنبه ۳۰…

/ ادامه مطلب /

اعلام اسامی داوران بخش مسابقه اولین جشنواره مستندنگاری

دبیرخانه سومین جشنواره  مستند، اسامی داوران بخش مسابقه اولین جشنواره مستندنگاری را اعلام کرد.   به گزارش دبیرخانه جشنواره مستند،…

/ ادامه مطلب /